GüncelHaberler
TanıtımFilmleri
 
Başbakanlık Müsteşar Yard.Kasım Davas ziyareti Toptan Grup

Yönetim kurulu başkanımız Mehmet Toptan'ın da katılıdığı 9 Mayıs tarihinde Sayın Kasım Davas’ ın  federasyonumuz  genel merkezini ziyaretlerinde Federasyon Genel Başkanı Sayın Tahir Tellioğlu kendilerine sektöre gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Tellioğlu sektörün 1970’ li yıllardan beri çoğalarak artan sorunları olduğunu ve bu sorunlardan örnekler vererek esas sorunun sektörü disiplinize edecek, hükümet ile sektör arasında sektör menfaatlerine ve kamu vicdanına hizmet edebilecek müteahhitler odasının olmayışından kaynaklı ciddi sıkıntılar var olduğunu ifade etti.

Hükümetten ve Sayın Başbakanımızdan ülkemizdeki 10 yıllık iktidarlarında “ böyle gelmiş, böyle gider” anlayışının birçok alanda milletimiz ve devletimiz menfaatleri doğrultusunda değiştirilebildiği gibi inşaat sektörünün de üzerinde var olan T.O.B.B. , İNTES ve Türkiye Müteahhitler Birliği gibi sektör üzerinde oluşturulan statükocu yapıların da 150 bine yakın üyemizin menfaati doğrultusunda yeniden düzenlenmesi gerektiğinin altını çizerek sayın müsteşara ayrıca son çıkan yabancılara mülk satışı olan mütekabiliyet yasasına verdiği destekten dolayı teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Sayın Kasım Davas Bey federasyonumuzun çalışmalarını yakından takip ettiğini, federasyonumuzun yönetimine güvendiğini, ülke menfaati ve sektör menfaatinin örtüştüğü her türlü çalışmaya destek verebileceklerini, kentsel dönüşüm sürecine de katkı sağlamamız gerektiğini 21. yüzyıl da lider ülke olabilme adına çok daha canla başla çalışmamız gerektiğini ifade etti.Sayın Kasım Davas Bey’ e verilen teşekkür plaket ile toplantı son erdi.

 

 

Bağlı OlduğuKuruluşlar
Linkler
© Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. 2008 Toptan Grup. Güzelyurt Mah. 7. Cad. No:1 K:10 Beylikdüzü/ İstanbul. Phone : 0(212) 853 88 44(Pbx). Fax : 0(212) 853 62 20. E-mai : mehmet@toptangrup.com